Продавець Subsklad розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
286 відгуків
Одеса, Україна
Додати відгук

Що таке сублімація?

Сублімація технічною мовою це процес переходу чорнила з твердого стану в газоподібний, минаючи рідинне - шляхом нагрівання. При високій температурі барвник (чорнило) проникають вглиб структури матеріалу.

Для того щоб зробити сублімацію необхідна заготівля з полімерним покриттям (сублімаційним лаком або поливою), фотопринтер заправлений сублимаційним чорнилом, фотопапір і термопрес.

Сам процес сублімації вельми нетривіальний і полягає в наступному. Береться будь-яке зображення, картинка, фотографія якістю не менше 300 крапок на дюйм (dpi) і роздруковується на фотопапері з допомогою принтера. Принтер зазвичай використовується фірми Epson, фотопапір може бути різних фірм , наприклад матовий Lomond або IST. Чорнило, якими заправляється принтер також можуть бути різними, головне щоб вони були сублимаційним , наприклад фірми InkTec. Перед друком зображення відзеркалюється (в photoshop'е вкладка зображення > обертання зображення > відобразити полотно по горизонталі).

Після того як зображення надруковано, його з допомогою термоскотча потрібно прикріпити до заготівлі. Така заготовка повинна бути покрита спеціальним сублімаційним лаком (глазур'ю або полімером), який у спеціальних кімнатах наноситься на фабриці сублімаційних заготовок. Далі при температурі не менше 180 градусів за Цельсієм і часу не менш 20-250 секунд заготівля запікається і при охолодженні закріплюється на матеріалі назавжди.

Сублімацію можна робити на кружках, тканині, металі, пластику.

Сублімація на кераміці є найпопулярнішим способом виготовлення сувенірів. Найбільш поширеними є чашки - білі, кольорові, хамелеони, конусні тощо. Також в цей список входять келихи, термокружки, термоси і навіть чарки. З особливостей варто відзначити що для таких виробів потрібен спеціальний термопрес для чашок. З допомогою термоскотча роздруковане зображення закріплюється на виробі. В окремих випадках щоб зробити перенесення (чарки, термоси, нестандартні гуртки) потрібен 3D вакуумний прес і відповідна форма для запікання.

Заготівлю краще заздалегідь прогріти, виставити оптимальну температуру і час на обладнанні, а також оптимальний притиск (не сильно перетиснути але і не занадто слабо) щоб нічого не урвався. Якщо все зроблено правильно, то на виході вийде яскравий і барвистий подарунок або сувенір.

Сублімація на тканини. Для такого виду сублімації береться поліефірна тканина (синтетика, склад не менше 60%, інакше при пранні зображення витре з 1-го разу) обов'язково білого кольору, щоб фон не зливався з основним зображенням. Найбільш поширені заготовки з тканини це - футболки, майки, туніки, свитшоты, прапорці, сумки, рюкзаки, килимки для мишок, подушки тощо Тканина може бути типу атлас, габардин. Підготовлене зображення друкується на фото принтері і з допомогою планшетного преса запікається. Готові вироби можна прати, проте чим більше у складі бавовни, тим вище шанс, що зображення почне відбілюватись.

Сублімація на металі. Сам по собі процес мало чим відрізняється від сублімації на тканини або кераміці. Потрібен планшетний термопрес. Тут використовуються заготовки в основному з аннодированного алюмінію товщиною 0.45-1 мм різних розмірів. Такою сублімацією можна виготовляти номерки, вивіски, шильдики, грамоти, дипломи тощо.

Загалом сублімація це цікавий процес, що має свої недоліки (велика кількість заготовок, різне обладнання, витратні матеріали,) так і переваги (порівняно невеликі вкладення на старті, фотоякість друку, можливість виготовляти вироби в кількості від 1 шт.).

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner